Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(сорок третя сесія восьмого скликання)

28 лютого  2025 року

сел. Козелець

№ 10-43/VIII

Про затвердження  Програми організації  

та проведення громадських робіт для

населення Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року №5067-VІ, Порядку організації  громадських та інших робіт тимчасового характеру,  затвердженого постановою КМУ від 20.03.2013 року №175, з метою забезпечення тимчасової зайнятості громадян та сприяння соціальному розвитку територіальної громади, керуючись статтею 25, пунктом 22 частини 1 статті 26, частиною 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Затвердити Програму організації та проведення громадських робіт для населення Козелецької селищної ради на 2025-2027 роки(додається).
  2. Фінансовому управлінню селищної ради передбачити кошти на фінансування заходів Програми.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.

Голова                                                                                 Валентин БРИГИНЕЦЬ

Додаток  до

рішення сорок третьої  сесії

Козелецької селищної ради

восьмого скликання

від 28 лютого 2025 року

№ 10-43/VIII

 

 

 

 

Програма

організації та проведення

громадських робіт для населення

 Козелецької селищної ради

на 2025-2027 роки

 сел. Козелець

2025 рік

 

  1. Паспорт Програми 

 1.

Ініціатор розроблення Програми

Козелецька селищна рада

2.

Дата, номер і назва законодавчих документів щодо формування Програми

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР(зі змінами), Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року №5067-VІ, постанова КМУ від 20.03.2013 року №175 «Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру»

3.

Розробник Програми

Козелецька селищна рада

4.

Відповідальний

виконавець Програми

Козелецька селищна рада

5.

Учасники Програми

Козелецька селищна рада,

Козелецьке відділення Чернігівської філії Чернігівського обласного центру зайнятості

6.

Термін реалізації Програми

2025-2027 роки

7.

Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Бюджет Козелецької селищної територіальної громади

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів з селищного бюджету, необхідних для реалізації Програми, тис.грн

300,00 тис.грн., в т.ч.:

2025 рік – 100,00 тис.грн

2026 рік – 100,00 тис.грн

2027 рік – 100,00 тис.грн

9.

Основні джерела фінансування

Кошти селищного бюджету, кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та інші джерела не заборонені законодавством

  1. Загальні положення

         Відповідно до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року №5067-VІ, Порядку організації  громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 року №175, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад за участю територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в інтересах територіальної громади організовуються громадські роботи. Ці роботи є видом суспільно корисних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб.

   Відповідно до вищезазначеного Закону фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

Погоджуючись виконувати тимчасові завдання, населення громади має можливість отримати не лише додатковий заробіток, але й відновити трудові та професійні навички, відчути себе потрібними, а у працедавців є реальний шанс швидко знайти тимчасових працівників. Водночас громадські роботи є засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці, а також сприяти соціально-економічному розвитку громади. Особи, котрі погоджуються на такий вид працевлаштування, укладають договір зі спеціальним записом у трудові книжки. Окрім цього зберігаються усі соціальні гарантії.

 

3. Мета Програми

     Мета Програми - залучення незайнятого працездатного населення до виконання громадських робіт в інтересах Козелецької територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах.

 

  1. Завдання Програми

      Основними завданнями Програми є створення тимчасових робочих місць та вирішення проблеми дефіциту робочої сили в інтересах територіальної громади, додаткове стимулювання та мотивація до праці членів громади, матеріальна підтримка безробітних.

 

 

  1.  Обгрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми

      Програма передбачає розв’язання проблеми забезпечення тимчасової зайнятості населення (передусім осіб, зареєстрованих як безробітні) шляхом направлення їх на громадські роботи, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам громади.

Досягнення цілей Програми забезпечується створенням баз даних про осіб, які бажають взяти участь у громадських роботах, визначенням видів робіт, які можуть застосовуватися під час організації громадських робіт, переліку підприємств, на яких будуть організовуватись громадські роботи.

   Козелецьке відділення Чернігівської філії Чернігівського обласного центру зайнятості організовує:

- укладання договорів з підприємствами, установами, організаціями про організацію та проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру;

- підбір та направлення безробітних на підставі укладених договорів;

- інформування безробітних громадян, які дали згоду на участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру, про умови, режим роботи, оплату праці та соціальні гарантії на підприємстві, в організації та установі;

- при залученні безробітних до громадських робіт за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття фінансування організації таких робіт здійснює відповідно поданих розрахунків згідно з кошторисом витрат на оплату праці безробітних.

Козелецька селищна рада:

- визначає перелік роботодавців, за участю яких планується організація та проведення громадських робіт (за їх згодою);

- визначає перелік видів громадських робіт, що мають економічну, соціальну та екологічну користь, відповідають потребам громади та сприяють її соціальному розвитку.

 Козелецька селищна рада спільно з Козелецьким відділенням Чернігівської філії Чернігівського обласного центру зайнятості під час виконання Програми: - систематично аналізує потребу комунальних підприємств, що займаються проблемами благоустрою населених пунктів територіальної громади з метою організації громадських робіт, залучення до їхнього виконання максимально можливої кількості безробітних громадян;

 - забезпечує оперативне вирішення першочергових організаційних і матеріально-технічних проблем щодо організації і проведення громадських робіт, залучаючи до їх виконання, перш за все, громадян, які тривалий час перебувають на обліку в районному центрі зайнятості, а також безробітних, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці і потребують соціального захисту;

 - проводить співбесіди та навчання з керівниками підприємств, організацій, установ, на базі яких будуть проводитися громадські роботи щодо призначення відповідальних осіб за організацію цих робіт для ведення необхідної документації та своєчасного обміну інформацією з районним центром зайнятості, укладання строкових трудових договорів з особами, які будуть брати участь в громадських роботах.

До виконання громадських робіт на добровільних засадах залучаються такі категорії осіб:

 - зареєстровані безробітні;

 - особи, які перебувають на обліку в територіальних органах Державної служби зайнятості, як такі, що шукають роботу;

 - працівники, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення до 50 відсотків передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції.

 На осіб, які беруть участь у громадських роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

До громадських робіт не відносяться роботи, що пов’язані з ризиком для життя, відповідно до чинного законодавства.

Види громадських робіт визначаються за такими критеріями:

 а) мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії;

 б) можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;

в) мають економічну, соціальну та екологічну користь;

 г) надають можливість тимчасового працевлаштування безробітних на роботи, що не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.

  1. Перелік видів громадських робіт
  1. Упорядження меморіалів, пам'ятників, братських могил та інших місць поховання загиблих захисників Вітчизни та учасників антитерористичної операції, утримання у належному стані цвинтарів.
  2. Благоустрій та озеленення територій населених пунктів, об'єктів соціальної сфери, зон відпочинку і туризму. Ліквідація сміттєзвалищ та снігових заметів у населених пунктах.
  3. Роботи з відновлення, ремонту та догляду пам'яток архітектури, історії та культури, заповідників.
  4. Прибирання та утримання в належному стані придорожніх смуг, вирубка чагарників вздовж доріг.
  5. Відновлення та благоустрій природних джерел та водоймищ, русел річок, шляхом прибирання сміття вздовж берегів.
  6. Упорядкування територій населених пунктів з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, визнаних у встановленому порядку відповідно до діючого законодавства.
  7. Підсобні роботи на будівництві або ремонті об'єктів соціальної сфери: шкіл, навчально-виховних комплексів, дитячих дошкільних закладів, спортивних майданчиків, закладів культури і охорони здоров’я, дитячих оздоровчих таборів, стаціонарного відділення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та інших об’єктів соціальної сфери.
  8. Підсобні роботи, пов'язані з ремонтом приватних житлових будинків одиноких осіб, ветеранів війни, інвалідів, що проводяться за рішеннями органів місцевого самоврядування.
  9. Робота в бібліотеках з відновлення бібліотечного фонду, в музеях, роботи з документацією в архівах державних установ.
  10. Робота з документацією у військкоматах на період підготовки та проведення призовної кампанії.
  11. Інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документацією.
  12. Участь у переписі населення, соціологічних опитуваннях, статистичних обстеженнях, тимчасових масових дослідженнях та анкетуваннях.
  13. Супровід осіб з інвалідністю по зору, догляд за громадянами в закладах соціальної сфери.
  14. Надання допомоги особам з інвалідністю та людям похилого віку.
  15. Проведення заходів із інформування, профілактики та запобігання порушень громадського порядку, безпеки життєдіяльності населення.
  16. Допомога громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-сиротам та одиноким особам в підготовці до опалюваного сезону.
  17. Кур’єрська доставка товарів першої необхідності людям похилого віку.
  18. Догляд, обслуговування, соціально-медичний патронаж осіб похилого віку, інвалідів, дітей-сиріт та тимчасово непрацездатних осіб.
  19. Екологічний захист навколишнього середовища, а саме: підсобні роботи пов`язані з ремонтом водопостачання на території населених пунктів, з благоустроєм криниць, укріпленням дамб, мостових споруд, прибирання та збір вторинної сировини (макулатура, поліетилен, поліетиленові пляшки, відходи пінопласту) на території населених пунктів.
  20. Роботи з виготовлення засобів індивідуального захисту від інфекційних захворювань.
  21. Надання допомоги сім`ям, члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО (ООС) та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту.
  22. 22. Заготівля дров для опалювального сезону.
  23. Плетіння маскувальних сіток для Збройних Сил України.
  24. Роботи з фасування гуманітарної допомоги.
  25. Інші загальнодоступні види трудової діяльності, які мають економічну, соціальну та екологічну користь для певної адміністративно-територіальної одиниці та сприяють її соціальному розвитку, мають тимчасовий характер та можуть виконуватись на умовах неповного робочого дня.
  1. Фінансове забезпечення Програми

   Пунктом 6 статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» встановлено, що фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. У разі залучення зареєстрованих безробітних до  громадських  робіт фінансування організації таких робіт у 2025-2027 роках здійснюється у наступних пропорціях:

 - пункти 1, 2, 3, 4, 5, 6, 19 Переліку видів громадських робіт  - за рахунок коштів місцевого бюджету – 50 відсотків та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття – 50 відсотків;

- пункти 7- 18, 20-25 Переліку видів громадських робіт за рахунок коштів місцевого бюджету – 10 відсотків та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття – 90 відсотків.

           Розмір частки фінансування  може змінюватися в залежності від фінансових можливостей сторін.

   Головний розпорядник коштів – Козелецька селищна рада в межах бюджетних призначень передбачає кошти на фінансування Програми із селищного бюджету. Вони спрямовуються на:

 - оплату основної та додаткової заробітної плати осіб відповідно до чинного законодавства;

- сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема в період тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору;

- оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору;

- оплату проїзду до місця виконання робіт та у зворотному напрямку осіб, які беруть участь у громадських роботах;

- оплату медичного та наркологічного огляду (в разі потреби);

 - придбання малоцінних необоротних матеріальних активів, господарських матеріалів, малоцінних та швидкозношуваних предметів, їх ремонт та обслуговування.

Обсяг видатків на реалізацію Програми затверджується в бюджеті кожного року протягом дії Програми в залежності від потреби, виходячи з конкретних завдань та в межах наявних фінансових можливостей селищного бюджету. Виконання заходів Програми передбачається протягом 2025-2027 років.

  

  1. Очікувані результати виконання Програми

   Виконання Програми дасть змогу:

  • забезпечити додаткову соціальну підтримку та тимчасову зайнятість осіб, які шукають роботу;
  • постійно підтримувати в належному санітарному стані території населених пунктів громади;
  • сприяти покращенню умов проживання і відпочинку населення шляхом належного догляду за зеленими насадженнями, місцями загального користування, утримання та приведення в належний стан меморіалів, пам’ятників, братських могил, кладовищ.

9.Заходи щодо виконання Програми та орієнтовані обсяги

№ П\П

Найменування заходу

виконавці

Термін виконання

Потреба в коштах

тис.грн.

2025 рік

2026 рік

2027 рік

1

Визначення обсягу робіт та об’єктів, на яких буде організовано громадські роботи

Виконавчий комітет Козелецької селищної ради

Протягом року

 -

-

-

2

Оплата громадських робіт

Козелецька селищна рада,

Чернігівська філія Чернігівського обласного центру зайнятості

На період виконання громадських робіт

100,00

100,00

100,00

3

Висвітлення позитивного досвіду щодо організації громадських робіт в засобах масової інформації

Загальний відділ Козелецької селищної ради

Протягом року

 -

-

Голова   Валентин БРИГИНЕЦЬ