Україна

КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА  РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(сорок сьома сесія восьмого скликання)

22 серпня 2025 року

сел. Козелець

№ 16-47/VIII

Про затвердження Положення

про Службу у справах дітей

Козелецької селищної ради

у новій редакції

          Відповідно до ст.144 Конституції України, ст.ст. 214, 215, 2564, 2568 Сімейного кодексу України, Законів України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про охорону дитинства», враховуючи постанови Кабінету Міністрів України від 09 травня 2025 року № 528 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2008 року № 866 і від 08 жовтня 2008 року № 905» та від 18 червня 2025 року № 702 «Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо здійснення органами опіки та піклування, службами у справах дітей повноважень стосовно організації діяльності дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей», наказу Міністерства соціальної політики України від 16 вересня 2021 року № 518 «Про затвердження примірних положень про службу у справах дітей»,  керуючись ст.ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:

  1. Затвердити Положення про Службу у справах дітей Козелецької селищної ради у новій редакції (додається).
  2. Начальнику Служби у справах дітей Козелецької селищної ради Пономаренко С.П.:

           - внести зміни до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі відповідно до чинного законодавства України;

          - організувати роботу щодо приведення організаційно-розпорядчих документів у відповідність до цього рішення;

          - забезпечити реалізацію організаційних заходів, пов’язаних з цим рішенням.

          3.Рішення сорокової сесії Козелецької селищної ради восьмого скликання від 22 листопада 2024 року № 55-40/VІІІ «Про затвердження Положення про Службу у справах дітей Козелецької селищної ради у новій редакції» вважати таким, що втратило чинність.

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності та постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку.

Секретар                                                                          Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ

Додаток до

рішення сорок сьомої сесії

Козелецької селищної ради

 восьмого скликання

від 22 серпня 2025 року

№ 16-47/VІІІ 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про Службу у справах дітей

Козелецької селищної ради

у новій редакції

 

І. Загальні положення

  1. Служба у справах дітей Козелецької селищної ради (далі – Служба) є виконавчим органом селищної ради, який утворюється Козелецькою селищною радою, та є підзвітним, підконтрольним і підпорядкованим селищній раді та селищному голові.
  2. Організаційно-правова форма – орган місцевого самоврядування.
  3. Повна назва: Служба у справах дітей Козелецької селищної ради.
  4. Скорочена назва: Служба у справах дітей.
  5. Юридична адреса служби: Чернігівська область, Чернігівський район, селище Козелець, вулиця  Соборності, будинок 27, 17000.
  6. Служба є самостійним структурним підрозділом Козелецької селищної ради із статусом юридичної особи, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, печатку із зображенням Державного Герба України та штамп зі своїм найменуванням, власні бланки.
  7. Служба у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про службу в органах місцевого самоврядування”, „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, „Про запобігання корупції” та іншими  Законами України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами  відповідного Міністерства  України, наказами Служби у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації, іншими нормативними актами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, рішеннями селищної ради та виконкому, розпорядженнями Козелецького селищного голови, цим Положенням.

 

 ІІ. Завдання та повноваження Служби

  1. Основними завданнями та повноваженнями Служби є:

1) реалізація на території територіальної громади державної політики з питань соціального захисту  дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; визначення пріоритетних напрямів поліпшення становища дітей у територіальній громаді, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвитку;

2) розроблення і проведення самостійно або разом з виконавчими органами селищної ради, відповідними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими об'єднаннями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;

3) організація і проведення разом з виконавчими органами селищної ради, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність і безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;

4) координація діяльності виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території територіальної громади, у розв'язанні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, надання їм у межах компетенції практичної, методичної та консультаційної допомоги в цій сфері;

5) розроблення та подання пропозицій до проєктів місцевих програм, планів і прогнозів щодо соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей, у тому числі в частині бюджетних асигнувань на виконання відповідних програм і проведення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності;

6) ведення державної статистики щодо дітей; організація та проведення разом з виконавчими органами селищної ради, науковими установами досліджень у сфері соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів про причини та умови вчинення дітьми правопорушень; вивчення і поширення міжнародного досвіду з питань соціального захисту дітей, дотримання їхніх прав та інтересів; підготовка та подання в установленому порядку статистичної звітності;

7) проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань, що належать до компетенції Служби, зокрема, через засоби масової інформації;

8) вжиття заходів із виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які залишилися без батьківського піклування; у разі необхідності забезпечення їх тимчасового влаштування, надання необхідної допомоги з урахуванням їхніх потреб;

9) забезпечення безпеки дітей, стосовно яких надійшла інформація про жорстоке поводження з ними або загрозу їхньому життю чи здоров'ю, шляхом:

невідкладного проведення оцінки рівня безпеки дитини спільно з уповноваженим підрозділом територіального органу Національної поліції, який діє у межах своїх повноважень, фахівцем із соціальної роботи або іншим надавачем соціальних послуг, представником закладу охорони здоров'я, у разі необхідності із залученням інших фахівців;

вжиття в разі необхідності заходів щодо організації надання дитині необхідної медичної допомоги, її тимчасового влаштування;

підготовка клопотання до органу опіки та піклування про невідкладне відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють, у разі підтвердження факту загрози її життю та здоров'ю;

10) підготовка за участю виконавчих органів селищної ради документів для звернення органу опіки та піклування до суду про позбавлення, відібрання дитини у батьків без позбавлення їх батьківських прав;

11) підготовка документів та проєктів рішень органу опіки та піклування для реєстрації народження підкинутих, знайдених дітей, дітей, покинутих у пологових будинках, інших закладах охорони здоров'я, дітей, мати яких померла чи місце проживання матері яких встановити неможливо, подання таких документів та рішень органам реєстрації актів цивільного стану;

12) підготовка висновків про доцільність (недоцільність) повернення дитини, щодо якої було прийняте рішення про тимчасове влаштування, до батьків або інших законних представників;

13) збір документів, необхідних для надання дитині статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, підготовка проєктів відповідних рішень органу опіки та піклування;

14) вжиття заходів щодо повернення в Україну дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України та походять із відповідної територіальної громади;

15) ведення обліків дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, включаючи дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, дітей, які залишились без батьківського піклування, включаючи дітей, розлучених із сім'єю, дітей, які є іноземцями або особами без громадянства та виявили бажання особисто чи через інших осіб набути статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту (далі - діти, розлучені із сім'єю), дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, які можуть бути усиновлені; усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій; потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; кандидатів в усиновлювачі; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

16) участь у межах компетенції у судовому розгляді за участю неповнолітнього обвинуваченого з метою забезпечення прав та найкращих інтересів дітей; 

        17) участь у засіданнях суду щодо позбавлення батьківських прав батьків, відібрання дітей, поновлення батьків у батьківських правах, визначення місця проживання дітей, участі у вихованні дітей  батьків,  інших родичів та з інших  питань щодо соціального і правового захисту дітей;

18) забезпечення в межах компетенції ведення єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; ведення обліку дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів в Єдиній інформаційно-аналітичний системі «Діти»;

19) вжиття вичерпних заходів для влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України із дотриманням пріоритету сімейного виховання (усиновлення, опіка, піклування, влаштування їх до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу), в тому числі:

підготовка та видання висновків про можливість бути усиновлювачами особам, які бажають усиновити дитину;

        підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування про утворення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, про встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, влаштування їх до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

20) здійснення у межах компетенції контролю за дотриманням законодавства з питань соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень, у тому числі щодо умов утримання і виховання:

дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, у тому числі до спеціальних виховних установ;

дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім'ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу;

дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у сім'ях патронатних вихователів;

21) підготовка висновків та звітів про стан виховання, утримання і розвитку дітей у сім'ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, усиновлених дітей;

22) розгляд звернень власників підприємств, установ або організацій усіх форм власності щодо звільнення працівників віком до 18 років та надання відповідних письмових дозволів;

23) проведення передбачених законодавством заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі:

розроблення та проведення заходів щодо захисту прав і законних інтересів дітей, які постраждали від домашнього насильства, та дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;

прийом та розгляд заяв і повідомлень про домашнє насильство стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі повідомлень, що надійшли до кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

інформування дітей, які постраждали від домашнього насильства, їхніх батьків, інших законних представників, якщо вони не є кривдниками дитини, а також дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі, їхніх батьків, інших законних представників про права дітей, заходи, у яких вони можуть взяти участь, та послуги, якими вони можуть скористатися;

проведення з батьками, іншими законними представниками дітей профілактичної роботи із запобігання домашньому насильству стосовно дітей і за участю дітей, у тому числі із залученням у разі необхідності інших суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю в межах їхньої компетенції;

порушення перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питань про притягнення до відповідальності згідно із законом посадових осіб за невиконання або неналежне виконання ними обов'язків у разі виявлення фактів домашнього насильства, у роботі з дітьми, які постраждали від домашнього насильства, та дітьми, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;

взаємодія з іншими суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до статті 15 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;

24) забезпечення соціального захисту дітей, які постраждали від торгівлі людьми, у тому числі інформування про таких дітей територіального органу Національної поліції, структурного підрозділу районної державної адміністрації, відповідального за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, для проведення відповідних заходів згідно із законодавством;

25) забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема:

ведення обліку нерухомого майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

складання опису майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, за місцем знаходження такого майна;

підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування за місцем знаходження майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, про встановлення опіки над майном; призначення особи, яка буде представляти інтереси дітей вказаної категорії на час здійснення права на спадкування; укладення договору оренди житла, яке належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, на праві власності; погодження зняття з реєстрації дітей вказаної категорії;

вжиття заходів щодо передання житла, яке належить на праві користування дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, у власність дитини;

подання органу опіки та піклування необхідних документів для взяття дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, після досягнення нею 16-річного віку на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і на соціальний квартирний облік у разі наявності правових підстав для цього;

забезпечення контролю за виконанням рішень селищної ради та її виконавчих органів щодо захисту житлових та майнових прав дітей;

26) забезпечення захисту прав дітей при вчиненні правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким вони мають, шляхом:

надання консультацій фізичним особам з питань підготовки необхідних документів щодо вчинення відповідних правочинів;

перевірка документів, поданих на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини, з'ясування наявності/відсутності обставин, що можуть бути підставою для відмови у наданні дозволу на вчинення таких правочинів;

підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування про надання (відмову в наданні) дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина;

подання  селищному голові клопотання про необхідність звернення до суду з метою захисту майнових та житлових прав дитини, якщо батьки, опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі не виконують рішення виконавчого органу  селищної ради;

підготовка для подання до суду письмових висновків органу опіки та піклування щодо виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання такою, що втратила право користування житловим приміщенням, управління батьками майном дитини;

27) збір матеріалів, підготовка письмових висновків органу опіки та піклування для подання до суду або проєктів рішень органу опіки та піклування щодо розв'язання спорів між батьками стосовно прізвища, імені, місця проживання дитини, участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї;

28) підготовка висновків та проєктів рішень органу опіки та піклування про підтвердження місця проживання дітей для їх тимчасового виїзду за межі України;

29) підготовка для подання до суду висновків органу опіки та піклування щодо позбавлення та поновлення батьківських прав; побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав; відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду; з інших питань, що стосуються прав дитини, які вирішуються із залученням або за ініціативою виконавчого органу  селищної ради як органу опіки та піклування;

30) складання протоколів про адміністративні правопорушення відповідно до частин п'ятої, шостої статті 184 (невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини) та статті 188-50 (невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування) Кодексу України про адміністративні правопорушення;

31) розгляд питань, пов'язаних із доцільністю відрахування неповнолітніх здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти першого року навчання, здобувачів фахової передвищої та вищої освіти першого року навчання (далі - здобувач освіти), що передбачає:

отримання від закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти повідомлення, у тому числі в електронній формі та за допомогою телефонного зв'язку, про заплановане відрахування неповнолітнього здобувача освіти із зазначенням підстав для такого відрахування за один місяць до прийняття відповідного рішення;

вивчення у взаємодії із законними представниками неповнолітнього здобувача освіти (протягом 10 робочих днів з дня отримання такого повідомлення) підстав запланованого відрахування на предмет їх відповідності законодавству у сфері захисту прав дітей; встановлення причин відрахування, визначення доцільності та можливості їх усунення;

у разі встановлення факту невідповідності підстав запланованого відрахування неповнолітнього здобувача освіти законодавству у сфері захисту прав дітей подання закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти аргументованого заперечення щодо такого відрахування;

32) сприяння в межах компетенції поверненню дітей-іноземців, виявлених на території  селища, до місць їхнього постійного проживання та забезпечення їх соціального захисту до моменту повернення;

33) представництво від імені органу опіки та піклування інтересів дітей, розлучених із сім'єю, виявлених на території  громади;

34) здійснення контролю за цільовим використанням аліментів;

35) забезпечення організації діяльності Комісії з питань захисту прав дитини;

36) розгляд в установленому порядку звернень громадян, зокрема звернень дітей щодо неналежного виконання батьками, іншими законними представниками обов'язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами;

       37) ведення статистичного обліку багатодітних сімей;

        38) оформлення статусу батьків та дітей з багатодітної сім’ї;

        39) оформлення та видача  посвідчень багатодітним батькам та дітям з багатодітних сімей;

     40) підготовка та подання в установленому порядку  документів на присвоєння багатодітним жінкам почесного звання «Мати-героїня»;

        41) участь у підготовці пропозицій до проєктів програм соціально-економічного розвитку Козелецької селищної ради;

         42) внесення пропозиції щодо формування проєкту селищного бюджету;

         43) подання фінансовому управлінню селищної ради при формуванні проєкту бюджету пропозиції щодо передбачення у складі видатків коштів на фінансування місцевих програм.

         44)  розробка та здійснення заходів, спрямованих на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності батьків і дітей, забезпечення соціального і правового захисту сімей з дітьми;

         45)  взаємодія з громадськими та благодійними організаціями, що діють в інтересах дітей та сім’ї, а також з питань попередження домашнього насильства та торгівлі людьми;

         46) забезпечення захисту персональних даних;

 47) забезпечення доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Служба;

 48) виконання інших функцій, покладених на Службу відповідно до законодавства.

ІII. Права Служби

  1. Служба має право:

1) приймати з питань, що належать до її компетенції, рішення, які є обов'язковими для виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, посадовими особами, фізичними особами;

2) отримувати повідомлення від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих Службою рішень;

3) отримувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до компетенції Служби; від місцевих органів державної статистики - статистичні дані, необхідні для виконання визначених для неї завдань;

4) звертатися щодо фактів порушення прав та інтересів дітей до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності в разі виявлення таких фактів;

5) перевіряти стан роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форми власності, стан виховної роботи з дітьми у закладах освіти за місцем проживання, а також у разі необхідності - умови роботи працівників віком до 18 років на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності;

6) представляти в разі необхідності інтереси дітей у судах, у їх взаємодії з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, брати участь у розгляді судами справ щодо дітей і захисту їхніх прав та інтересів;

        7) брати  участь у розгляді судами справ щодо дітей і захисту їх прав та інтересів, представляти права дітей у суді.

8) запрошувати для бесіди батьків, інших законних представників дітей, посадових осіб з метою з'ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності та безпритульності, вчинення правопорушень, і вживати заходів щодо усунення причин;

9) порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про накладення дисциплінарних стягнень на посадових осіб у разі невиконання ними рішень, прийнятих Службою, Нацсоцслужбою;

10) порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про притягнення до відповідальності згідно із законом фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів дітей;

11) укладати в установленому порядку угоди про співпрацю з науковими установами, громадськими об'єднаннями і благодійними організаціями з питань, які належать до компетенції Служби;

12) скликати в установленому порядку наради, конференції, семінари з питань, що належать до компетенції Служби;

13) проводити особистий прийом дітей, а також їхніх батьків, інших законних представників, розглядати їхні звернення з питань, що належать до компетенції Служби;

14) визначати потребу в утворенні спеціальних установ і закладів соціального захисту дітей;

15) відвідувати дітей, які перебувають в Службі на обліку, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, за місцем їх проживання, навчання і роботи; вживати заходів щодо соціального захисту дітей;

16) проводити інспекційні відвідування одержувачів аліментів із метою контролю за цільовим витрачанням аліментів.                                          

 IV. Структура і організація роботи Служби

  1. Служба під час виконання визначених для неї завдань взаємодіє з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, службами у справах дітей районної та обласної державних адміністрацій, депутатами міської, районної у місті ради, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, громадськими об'єднаннями, благодійними організаціями та фізичними особами.
  2. 2. Положення про Службу затверджується рішенням сесії Козелецької селищної ради.
  3. Структура Служби, гранична чисельність її працівників, затверджуються рішенням сесії Козелецької селищної ради.
  4. 4. Штатний розпис Служби затверджується селищним головою у межах структури та граничної чисельності Служби та фонду оплати праці працівників, затверджених рішенням сесії селищної ради.
  5. 5. Службу очолює начальник, який відповідно до вимог статей 5, 10 Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування” та частини 3 статті 54 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” призначається на посаду розпорядженням Козелецького селищного голови на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

6.На посаду начальника Служби призначається особа, яка має повну вищу педагогічну або юридичну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста.

  1. 7. Стаж роботи за фахом на Службі в органах місцевого самоврядування та державній службі на керівних посадах не менше 3 років або при необхідності (виходячи із виконання виконавчим органом основних завдань та функцій) стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 4 років.
  2. 8. Працівники Служби призначаються на посади наказом начальника Служби на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України за погодженням з селищним головою. Кваліфікаційні вимоги до посадових осіб служби визначаються їх посадовими інструкціями.
  3. 9. Начальник Служби та iншi посадові особи Служби звільняються згідно загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України та Законом України „Про службу в органах місцевого самоврядування”.
  4. Начальник Служби:

 1) здійснює керівництво Службою, персонально відповідає за виконання визначених для неї завдань;

 2) планує роботу Служби і забезпечує виконання перспективних і поточних планів роботи;

 3) видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання;

 4) аналізує показники роботи Служби, вживає заходів щодо підвищення ефективності та удосконалення організації роботи Служби;

 5) вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету ради питань, що належать до компетенції Служби, та розробляє проєкти відповідних рішень;

 6)  за необхідності  бере участь у засіданнях сесій ради та виконавчого комітету ради;

 7) представляє інтереси Служби у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету ради та підприємствами, установами та організаціями - за дорученням селищного голови;

 8) затверджує посадові інструкції працівників Служби, визначає завдання працівникам Служби і розподіляє між ними обов'язки;

 9) здійснює заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників Служби;

 10) погоджує надання відпусток працівникам Служби;

 11) забезпечує дотримання працівниками Служби правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

12) подає на затвердження селищному голові кошторис і штатний розпис Служби в межах граничної чисельності та фонду оплати праці працівників;

13) розпоряджається коштами в межах затвердженого в установленому порядку кошторису Служби;

        14)  здійснює інші повноваження, визначені законом.

  1. На час відпустки або тимчасової втрати працездатності начальника Служби виконання його обов’язків покладається на головного спеціаліста Служби.

 12.  Для прийняття узгоджених рішень з питань, що належать до компетенції Служби, в ній може утворюватися колегія у складі начальника Служби (голова колегії), спеціалістів Служби, керівників виконавчих органів селищної ради, органів Національної поліції, представників підприємств, установ, громадських об'єднань.

 Склад колегії затверджується селищним головою за поданням начальника Служби.

 Рішення колегії оформляються наказами начальника Служби.

 13. Матеріально-технічне забезпечення Служби здійснюється за рахунок коштів  селищного бюджету.

V. Фінансово-господарська діяльність

          5.1 Служба у справах дітей Козелецької селищної ради є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, печатку із зображенням Державного Герба України та штамп зі своїм найменуванням, власні бланки (ідентифікаційний код юридичної особи 43935237).

         5.2 Фінансово-господарська діяльність проводиться відповідно до кошторису та штатного розпису, затверджених в установленому порядку.

          5.3 Служба у справах дітей Козелецької селищної ради утримується за рахунок коштів селищного бюджету в межах граничної чисельності та фонду оплати праці.

5.4. Посадові особи, що працюють в Службі, є посадовими особами місцевого самоврядування, відповідно до цього Положення мають посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримують заробітну плату за рахунок бюджету Козелецької селищної ради.

5.5. Служба здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.

          5.6 Фінансове забезпечення Служби проводиться відповідно до чинного законодавства України.

VІ. Відповідальність.

1.Всю повноту відповідальності за належне виконання покладених цим Положенням на Службу завдань і функцій несе начальник Служби.

2.Відповідальність працівників Служби встановлюється посадовими інструкціями.

3.Відповідальність працівників Служби настає у разі невиконання або неналежного виконання обов’язків, закріплених за ними посадовими інструкціями.

4.Притягнення до відповідальності здійснюється в порядку, встановленому чинним законодавством України.

  VІІ. Заключні положення. 

  1. Ліквідація і реорганізація Служби здійснюється за рішенням сесії Козелецької селищної ради у встановленому законодавством порядку.
  2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться рішенням сесії Козелецької селищної ради.

Секретар   Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ