Ви тут: Головна
Селищна рада
Функціональні повноваження
Рішення
Рішення сесії
Рішення сесїї 2024 рік
Ухвалені рішення 40 сесії Козелецької селищної ради






№02-40/VIII | 22.11.2024 | Про дострокове припинення повноважень депутата Козелецької селищної ради восьмого скликання Гуца А.М (проєкт) |
№02-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№03-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№04-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№05-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№06-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№07-40/VIII | 22.11.2024 | Про припинення (ліквідацію) Бобруйківської філії Козелецького ліцею №1 Козелецької селищної ради (проєкт) |
№08-40/VIII |
22.11.2024 |
Про припинення (ліквідацію) Мостищенської філії Козелецького ліцею№1 Козелецької селищної ради |
№09-40/VIII |
22.11.2024 |
Про припинення (ліквідацію) Патютинської філії Козелецького ліцею№3 Козелецької селищної ради |
№10-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№11-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№12-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№13-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№14-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№15-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№16-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№17-40/VIII | 22.11.2024 | Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)та передачу земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд гр. Бойко Л.М. |
№18-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№19-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№20-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№21-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№22-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№23-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№24-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№25-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№26-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№27-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№28-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№29-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№30-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№31-40/VIII |
22.11.2024 |
Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення ПП «ДАВІД ПЛЮС» площею 0,3000 га |
№32-40/VIII |
22.11.2024 |
Про продаж земельної ділянки сільськогосподарського призначення гр. Барсегяну І.А., площею 1,2000 га |
№33-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№34-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№35-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№36-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№37-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№38-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№39-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№40-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№41-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№42-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№43-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№44-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№45-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№46-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№47-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№48-40/VIII |
22.11.2024 |
Про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, кадастровий номер 7422085000:66:104:0001. |
№49-40/VIII |
22.11.2024 |
Про надання згоди на зменшення площі земельної ділянки комунальної власності |
№50-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№51-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№52-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№53-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№54-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№55-40/VIII |
22.11.2024 |
Про затвердження Положення про Службу у справах дітей Козелецької селищної ради у новій редакції |
№56-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№57-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№58-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№59-40/VII |
22.11.2024 |
|
№60-40/VIII |
22.11.2024 |
|
№61-40/VIII |
22.11.2024 |
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(сорокова сесія восьмого скликання)
22 листопада 2024 року
сел. Козелець
№ 20-40/VIII
Про затвердження технічної документації
із землеустрою щодо встановлення (відновлення)
меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)
та передачу земельної ділянки безоплатно у
власність для будівництва і обслуговування
житлового будинку, господарських будівель і споруд
гр. Нацик В.М..
Розглянувши заяву громадянки Нацик Віри Михайлівни про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу земельної ділянки безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, керуючись ст.ст.12, 81, 116, 118, 120, 121 Земельного кодексу України та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(сорокова сесія восьмого скликання)
22 листопада 2024 року
сел. Козелець
№ 61-40/VIII
Про актуалізацію Стратегії розвитку
Козелецької селищної ради
об’єднаної територіальної громади
на 2018 - 2027 роки
Відповідно до Закону України «Про засади державної регіональної політики», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій», Постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2023р. №816 «Деякі питання розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації та проведення моніторингу реалізації зазначених стратегій і планів заходів», розпорядження Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2014 року №333-р «Про схвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», наказу Мінрегіону від 21.12.2022 року №265 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад», Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на 2021–2027 роки та Державної стратегії регіонального розвитку на 2021–2027 роки, зважаючи на важливість і актуальність запровадження стратегічного управління розвитком Козелецької селищної ради, враховуючи вплив наслідків російсько-української війни, з метою актуалізації Стратегії розвитку Козелецької селищної ради об’єднаної територіальної громади на 2018-2027 роки затвердженої рішенням двадцять другої сесії Козелецької селищної ради восьмого скликання від 16.11.2018 року №06-22/VIII, керуючись статтями 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
ПРОЄКТ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(сорокова сесія восьмого скликання)
22 листопада 2024 року
сел. Козелець
№ 59-40/VIII
Про затвердження Програми відшкодування
різниці в тарифі на послугу з централізованого
водовідведення (очистка стоків) для населення
Козелецької селищної територіальної громади
на 2025 рік
З метою збереження якості надання послуг з централізованого водовідведення для населення Козелецької селищної територіальної громади, відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України, ст. 2, 7, 14, 21, 22, 30, 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про ціни і ціноутворення», постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», керуючись статтями 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Додаток до
рішення сорокової сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 22 листопада 2024 року
№ 59-40/VІІІ
ПРОГРАМА
відшкодування різниці в тарифі на послугу з централізованого водовідведення (очистка стоків) для населення
Козелецької селищної територіальної громади на 2025 рік
Паспорт Програми
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Козелецька селищна рада |
2. |
Дата , номер і назва розпорядчого документа про розроблення Програми |
Бюджетний кодекс України, Закони України «Про місцеве самоврядування», «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 року № 420 «Про затвердження переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес»; від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», від 15.09.2021 року № 977 «Про затвердження методики визначення заборгованості з різниці в тарифах» |
3. |
Розробник Програми |
Козелецька селищна рада, КП «Козелецьводоканал» |
4. |
Головний розпорядник коштів |
Козелецька селищна рада |
5. |
Відповідальний виконавець Програми |
КП «Козелецьводоканал» |
6. |
Учасники Програми |
Козелецька селищна рада, КП «Козелецьводоканал» |
7. |
Терміни реалізації Програми |
2025 рік |
8. |
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми |
Селищний бюджет, інші джерела не заборонені чинним законодавством України |
9. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, тис. грн. |
200,0 |
9.1. |
В тому числі коштів селищного бюджету, тис. грн. |
200,0 |
Комунальне підприємство «Козелецьводоканал» (скорочена назва – КП «Козелецьводоканал»), надалі – Підприємство, засноване Козелецькою селищною радою (надалі – Засновник), відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, на комунальному майні територіальної громади селища Козелець, згідно рішення Х сесії ХХІ скликання Козелецької селищної ради від 01.04.2004 року «Про створення КП «Козелецьводоканал» та рішення V сесії VI скликання Козелецької селищної ради від 30.11.2011 року «Про реорганізацію комунального підприємства Козелецького виробничого управління житлово-комунального господарства» шляхом приєднання комунального підприємства Козелецьке виробниче управління житлово-комунального господарства до комунального підприємства «Козелецьводоканал» Козелецької селищної ради.
Підприємство є самостійною юридичною особою. Здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України, рішень та актів органів місцевого самоврядування, розпоряджень селищного голови, а також Статуту підприємства.
Основним видом діяльності підприємства є:
Діяльність здійснюється згідно ліцензії на централізоване водопостачання та водовідведення, серія АЕ № 263860 від 30.01.2015 року, дія ліцензії згідно ст. 21 п. 6. Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» продовжує діяти.
При наданні послуги з централізованого водовідведення (очистка стоків) використовуються очисні споруди повної біологічної очистки, які безкоштовно передані рішенням сесії Козелецької селищної ради від 26.06.2019 року № 09-29/VIII.
Площа території очисних споруд складає 1,54 га, в тому числі мулові майданчики 0,3 га.
Здійснюється повна біологічна очистки «ЕКО-компакт-500» з доочищенням на двохступеневих біологічних ставках та знезараження. Очищені стічні води скидаються по самопливному трубопроводу Ø 150 у канали «Трубіж» (меліоративний канал довжиною 2,8 км) до річки Остер на відстань 26 км від його гирла. Максимальна проектна продуктивність очисних споруд 500 м³/доба та 182,5 тис. м³/рік.
Загальний плановий обсяг централізованого водовідведення (очистка стоків) на 2025 рік становить 43,1 тис. м³ відповідно до рішення виконавчого комітету Козелецької селищної ради від 27.02.2024 року № 2598-75/VIII. Кількість абонентів становить 584, з них 559 – населення, 2 – бюджетні установи, 23 – інші установи та організації.
Згідно із статтею 12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб’єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку.
КП «Козелецьводоканал» займає монопольне (домінуюче) становище на ринку у сферах надання послуг з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, вивезення рідких побутових відходів на території Козелецької селищної територіальної громади.
Таким чином, тарифи на комунальні послуги є регульованими. Надходження від надання комунальних послуг є джерелом доходу підприємства.
Прийняття Програми зумовлено тим, що до Козелецької селищної ради було подано заяву від 16.08.2024 року та розрахунки до неї, з метою встановлення економічно обґрунтованої вартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, в тому числі очистка та пропуск стоків, на 2025 рік.
Тариф на послугу з централізованого водовідведення (очистка стоків) розрахований з урахуванням вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги».
Собівартість послуги на 2025 рік, відповідно до поданих розрахунків, становить 65 грн. 34 коп., але було вирішено затвердити тариф для населення громади в розмірі 54 грн. 60 коп., в результаті чого підприємство недотримуватиме 10 грн. 74 коп. за кожен м³. Тариф був погоджений Козелецькою селищною радою після перевірки розрахунків з урахуванням вимог Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.09.2018 року № 239 та доводиться до відома споживачів з урахуванням вимог Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 року № 130.
Згідно п. 3 ст. 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги.
Відповідно до вимог ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема щодо встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.
Пунктом 7 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» передбачено:
Процедура коригування, організаційні та технологічні зміни на підприємствах не дозволять здійснювати коригування діючих тарифів при кожній зміні цін на складові. В результаті на підприємстві утворюються значні суми кредиторської заборгованості, в тому числі по заробітній платі, податках, єдиному соціальному внеску, оплаті за енергоносії.
Відсутність Програми по відшкодовуванню витрат Козелецькою селищною радою в розмірі різниці між фактичними витратами та нарахуваннями за надану послугу відповідно до діючих тарифів ставить під загрозу стабільність забезпечення населення послугою централізованого водовідведення (очистка стоків) належної якості і може призвести до:
Таким чином, виділення коштів на відшкодування різниці в тарифі на послугу централізоване водовідведення (очистка стоків) для населення з бюджету громади є найбільш реальним джерелом забезпечення фінансової стабільності підприємства в період встановлення тарифу в розмірі меншому, ніж економічно обґрунтований.
Законом України «Про ціни та ціноутворення» забезпечено гарантії, що надаються суб’єктам господарювання під час державного регулювання цін. Так, відповідно до вимог ст. 15 цього Закону:
- Кабінет Міністрів України, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які встановили державні регульовані ціни на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, зобов’язані відшкодувати суб’єктам господарювання різницю між такими розмірами за рахунок коштів відповідних бюджетів;
- установлення Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування державних регульованих цін на товари в розмірі, нижчому від економічно обґрунтованого розміру, без визначення джерел для відшкодування різниці між такими розмірами за рахунок коштів відповідних бюджетів не допускається і може бути оскаржено в судовому порядку.
Згідно з статтею 7 Бюджетного кодексу України та статті 61 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування мають право самостійно визначати напрями використання коштів відповідно до законодавства України. Статтею 91 Бюджетного кодексу України визначено, що до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на інші програми, пов'язані з виконанням власних повноважень, затверджені відповідною місцевою радою згідно із законом.
Відповідно із статтею 3 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» державна політика у сфері житлово-комунальних послуг ґрунтується на таких принципах:
- забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги, на умовах самофінансування, досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на виробництво таких послуг (стаття 3 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»);
- регулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги у випадках, визначених законом, з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку, природних особливостей відповідного регіону та технічних можливостей.
Згідно з пунктом 14 частини першої статті 1 Закону України «Про державну допомогу суб'єктам господарювання» послуги, що становлять загальний економічний інтерес – послуги, пов'язані із задоволенням особливо важливих загальних потреб громадян, що не можуть надаватися на комерційній основі без державної підтримки.
Перелік послуг, що становлять загальний економічний інтерес, визначається постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 року № 420 «Про затвердження переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес» до якого входить і послуга з централізованого водовідведення.
Враховуючи зазначене, відшкодування різниці в тарифах на послугу централізованого водовідведення (очистка стоків) для населення можливе за рахунок коштів бюджету Козелецької селищної ради за умови прийняття відповідної Програми відшкодування різниці в тарифі на послугу з централізованого водовідведення (очистка стоків) для населення Козелецької селищної територіальної громади на 2025 рік (далі – Програма).
Видатки на відшкодування втрат КП «Козелецьводоканал», що пов’язані із дією тарифу на послугу централізованого водовідведення (очистка стоків), нижчому від розміру економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, селищна рада передбачає у селищному бюджеті, відповідно до Порядку відшкодування різниці в тарифі на послуги з централізованого водовідведення (очистка стоків) для населення Козелецької селищної територіальної громади (додаток 1) у випадку невідповідності фактичної вартості послуг встановленим тарифам для населення.
Для відображення видатків на відшкодування різниці в тарифах Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2017 року № 793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів» передбачено код 6071 «Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання)».
Програма відшкодування різниці в тарифах на послугу з централізованого водовідведення (очистка стоків) для населення Козелецької селищної територіальної громади, розроблена з дотриманням та урахуванням вимог Законів України «Про місцеве самоврядування України», «Про житлово-комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», Бюджетного кодексу України, постанов Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» та від 15.09.2021 року № 977 «Про затвердження методики визначення заборгованості з різниці в тарифах», наказу Міністерства фінансів України від 20.09.2017 року № 793 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів».
Відшкодування різниці в тарифах можливе за рахунок коштів Козелецької селищної територіальної громади за умови прийняття відповідної Програми.
Прийняття даної Програми має за мету:
Відсутність відшкодування різниці між тарифами ставить під загрозу стабільність забезпечення населення якісною комунальною послугою і може призвести до:
Вирішення проблеми пропонується здійснити шляхом затвердження Програми відшкодування різниці в тарифі на послугу з централізованого водовідведення (очистка стоків) для населення Козелецької селищної територіальної громади та виділення з селищного бюджету коштів для компенсації різниці в тарифах.
Фінансування Програми проводитиметься за рахунок коштів селищного бюджету (додаток 2).
Основним завданням Програми є відшкодування різниці між затвердженими для населення тарифом на послугу з централізованого водовідведення (очистка стоків) та економічно обґрунтованими витратами на її виробництво.
Очікувані результати від виконання Програми:
Забезпечення реалізації Програми здійснюється за рахунок коштів селищного бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Головним розпорядником коштів селищного бюджету на виконання заходів Програми є Козелецька селищна рада.
Обсяг фінансування заходів Програми за рахунок коштів селищного бюджету затверджується Козелецькою селищною радою в складі видатків селищного бюджету.
Остаточні обсяги фінансування заходів можуть бути скореговані на підставі розрахунків різниці, що надаються КП «Козелецьводоканал» та перевіряються комісією, склад якої затверджується розпорядженням селищного голови.
Відповідальність за достовірність поданих розрахунків та цільове використання коштів компенсації покладається на начальника КП «Козелецьводоканал».
Контроль за виконанням Програми здійснюється постійною комісією з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності.
Дострокове припинення виконання Програми відбувається у разі втрати актуальності основної її мети за поданням відповідального виконавця Програми.
Додаток 1
до Програми відшкодування різниці
в тарифі на послугу з централізованого
водовідведення (очистка стоків)
для населення Козелецької селищної
територіальної громади на 2025 рік
ПОРЯДОК
відшкодування різниці в тарифі на послугу з централізованого водовідведення (очистка стоків) для населення
Козелецької селищної територіальної громади на 2025 рік
Обсяг заборгованості з різниці в тарифах зменшується на:
Розрахунок обсягу заборгованості з різниці в тарифах оформляється Підприємством окремо за кожен місяць згідно з додатком 1 Порядку до 25 числа місяця наступного за звітним.
Сума нарахувань визначається шляхом множення обсягів реалізації послуги на тариф (без урахування податку на додану вартість), що застосовувалися до відповідної категорії споживачів протягом періоду, в якому утворилася заборгованість з різниці в тарифах (протягом періоду, за який розраховуються фактичні нарахування).
Сума фактичних нарахувань зменшується на суми здійснених перерахунків та коригувань:
Показники фактичних нарахувань повинні кореспондуватися з показниками, зазначеними у галузевій звітності, та ґрунтуватися на даних бухгалтерського обліку.
Розрахунок фактичних нарахувань здійснюється окремо за кожен місяць з урахуванням періоду дії тарифу для населення, встановленого рішенням виконавчого комітету Козелецької селищної ради, та оформлюється відповідно до додатку 2 до Порядку.
До фактичних витрат Підприємства, на основі яких здійснюється розрахунок обсягу заборгованості з різниці в тарифах, належать витрати, які згідно з Податковим кодексом України враховуються під час визначення об’єкта обкладення податком на прибуток підприємств.
Обсяг фактичних витрат на послугу централізованого водовідведення (очистка стоків) визначається без урахування витрат на інші види діяльності Підприємства.
Фактичні адміністративні та загальновиробничі витрати розподіляються між видами діяльності відповідно до баз розподілу, які використовувалися під час формування та встановлення тарифів на послугу централізованого водовідведення (очистка стоків).
Розрахунок фактичних витрат здійснюється Підприємством окремо за кожен місяць та оформляється до 25 числа місяця наступного за звітним, відповідно до додатку 3 до Порядку.
- розрахунок обсягу заборгованості з різниці в тарифі на послугу з централізованого водовідведення (очистка стоків) наданої населенню (за формою згідно додатку 1 до Порядку);
- розрахунок фактичних нарахувань населенню за послугу з централізованого водовідведення (очистка стоків) за відповідний місяць (за формою згідно додатку 2 до Порядку);
- розрахунок фактичних витрат надання послуги з централізованого водовідведення (очистка стоків) за відповідний місяць (за формою згідно додатку 3 до Порядку);
- копія рішення виконавчого комітету про встановлення тарифів;
- копія звернення підприємства до виконавчого комітету Козелецької селищної ради про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
- фінансовий звіт про витрати на виробництво та фінансові показники діяльності підприємства за встановленою для виду діяльності звітною формою (С1 за підсумком кварталу).
Заява, розрахунки обсягів заборгованості з різниці в тарифі та підтвердні документи подаються Підприємством до фінансово-господарського відділу Козелецької селищної ради щомісяця в паперовому вигляді, засвідчуються підписом начальника або іншої уповноваженої особи суб’єкта господарювання та скріплюються печаткою.
Відповідальність за достовірність поданих розрахунків обсягів заборгованості з різниці в тарифах та підтвердних документів несе начальник Підприємства.
Відповідальність за достовірність даних, використаних під час здійснення розрахунку обсягів заборгованості з різниці в тарифах, несе начальник Підприємства.
Додаток 1
до Порядку відшкодування
різниці в тарифі на послугу з
централізованого водовідведення
(очистка стоків) для населення
Козелецької селищної територіальної
громади на 2025 рік
РОЗРАХУНОК
обсягу заборгованості з різниці в тарифах на
послугу з централізованого водовідведення (очистка стоків) надану населенню
_________________________________________________________________________________
(найменування суб’єкта господарювання, код згідно з ЄДРПОУ)
(гривень)
Місяць |
Фактичні нарахування згідно із затвердженими (встановленими) тарифами, за винятком суми проведених перерахунків та коригувань |
Фактичні витрати (з урахуванням витрат інвестиційної діяльності та фінансових витрат, пов’язаних з інвестиційною діяльністю) на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню) |
Різниця між фактичними витратами та фактичними нарахуваннями |
Сума трансфертів та фінансової допомоги з міського бюджету, яка безпосередньо використана на операційну (основну) діяльність суб’єкта господарювання |
Сума компенсації включена до складу тарифів та/або сума відшкодування втрат, які виникають протягом періоду розгляду розрахунків тарифів, встановлення та їх оприлюднення уповноваженим органом |
Обсяг заборгованості з різниці в тарифах |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
… |
|
|||||
Усього |
|
_________________________________________________ |
______________________ |
____________________________ |
Головний бухгалтер |
_______________________ |
____________________________ |
МП (у разі наявності)
“___” ____________ 20__ р.
Примітка. Розрахунок обсягу заборгованості з різниці в тарифах здійснюється без урахування податку на додану вартість.
Додаток 2
до Порядку відшкодування
різниці в тарифі на послугу з
централізованого водовідведення
(очистка стоків) для населення
Козелецької селищної територіальної
громади на 2025 рік
РОЗРАХУНОК
фактичних нарахувань за послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за ____місяць 20__року
Найменування суб’єкта господарювання ______________________________________
Код згідно з ЄДРПОУ ______________________________________________________
Розділ |
Назва тарифу, що застосовується у розрахунковому періоді |
Категорія споживачів |
Документ, |
Період застосування тарифу, дата |
Розмір тарифу, гривень за одиницю (без податку на додану вартість) |
Одиниця виміру, |
Обсяги реалізації споживачам, одиниць |
Сума нарахувань за тарифом, гривень |
Сума здійснених перерахунків та коригувань, гривень |
Сума фактичних нарахувань з урахуванням перерахунків та коригувань, грн. (графа 9 – графа 10 – графа 11– графа 12) |
|||
з |
по |
у зв’язку з ненаданням послуг або наданням їх не в повному обсязі, зниженням якості |
в результаті встановлених контролюючим органом порушень порядку формування тарифів |
в результаті коригування плати (нарахувань) за надані споживачам послуги |
|||||||||
І |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
Централізоване водопостачання |
|||||||||||||
Централізоване водовідведення (очистка стоків) |
|||||||||||||
Усього дохід за тарифами, у тому числі: |
|||||||||||||
для потреб населення |
|||||||||||||
для потреб організацій та установ, що фінансуються з державного та/або місцевих бюджетів |
|||||||||||||
для потреб інших підприємств, централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення населенню, а також організаціям та установам, що фінансуються з державного та/або місцевих бюджетів |
|||||||||||||
ІІ |
Сума трансфертів та фінансової допомоги з державного та місцевого бюджетів, які безпосередньо використано на основну (операційну) діяльність суб’єкта господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, гривень |
||||||||||||
ІІІ |
Сума фактичних нарахувань для визначення заборгованості з різниці в тарифах, гривень (розділ І + розділ ІІ) |
Керівник суб’єкта господарювання |
_______________(підпис) |
__________________________ |
|||||||
Виконавець |
(підпис) |
__________________________ |
Додаток 3
до Порядку відшкодування
різниці в тарифі на послугу з
централізованого водовідведення
(очистка стоків) для населення
Козелецької селищної територіальної
громади на 2025 рік
РОЗРАХУНОК
фактичних витрат за ____місяць 20__року з надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення
Найменування суб’єкта господарювання _______________________________
Код згідно з ЄДРПОУ _______________________________________________
Поряд-ковий номер |
Найменування показників |
Одиниця |
Фактичні витрати (відповідно до форм звітності) |
Фактичні витрати, приведені у відповідність з тарифною методологією |
Відхилення |
||||
централізоване |
централізоване |
усього |
централізоване |
централізоване |
усього |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
Витрати на надання послуги всього: |
гривень |
||||||||
1 |
Матеріальні витрати |
гривень |
|||||||
у тому числі: електроенергія |
гривень |
||||||||
інші матеріальні витрати |
гривень |
||||||||
2 |
Витрати на оплату праці |
гривень |
|||||||
3 |
Відрахування на соціальні заходи |
гривень |
|||||||
4 |
Амортизація |
гривень |
|||||||
5 |
Інші операційні витрати |
гривень |
|||||||
5.1 |
з них утримання об’єктів соціальної сфери |
гривень |
|||||||
5.2 |
податки, збори та обов´язкові платежі |
гривень |
Керівник суб’єкта господарювання |
_______________ |
__________________________ |
|||||||
Виконавець |
______________ |
__________________________ |
Додаток 2
до Програми відшкодування різниці
водовідведення (очистка стоків)
для населення Козелецької селищної
територіальної громади на 2025 рік
Фінансування
Програми відшкодування різниці в тарифі на послугу з централізованого
водовідведення (очистка стоків) для населення
Козелецької селищної територіальної громади на 2025 рік
тис. грн.
Обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання Програми |
Етапи виконання Програми |
Всього витрат на виконання Програми |
Очікуваний результат |
||||
Всього 2025 рік |
І квартал |
ІІ квартал |
ІІІ квартал |
ІV квартал |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Обсяг ресурсів, всього, у тому числі: |
200,0 |
200,0 |
Забезпечення беззбиткової роботи КП «Козелецьводоканал» від надання населенню послуги з централізованого водовідведення (очистка стоків) належної якості |
||||
державний бюджет |
- |
- |
|||||
обласний бюджет |
- |
- |
|||||
місцевий бюджет |
200,0 |
200,0 |
|||||
кошти інших джерел |
- |
- |
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(сорокова сесія восьмого скликання)
22 листопада 2024 року
сел. Козелець
№58-40/VIII
Про внесення змін до рішення тридцять дев’ятої сесії
Козелецької селищної ради від 25 жовтня 2024 року
№ 14-39/VIII «Про затвердження Програми
надання адресної одноразової
грошової допомоги на 2025-2026 роки»
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(сорокова сесія восьмого скликання)
22 листопада 2024 року
сел. Козелець
№57-40/VIII
Про фінансування «Програми підтримки
ветеранів війни та членів їх сімей, Захисників і
Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих)
Захисників і Захисниць України Козелецької
селищної ради на 2024-2026 роки».
Відповідно до Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 12.01.2011 № 18 «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 року №252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану», керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, селищна рада вирішила:
Збільшити призначення загального фонду селищного бюджету по КПКВК 0813242 «Інші заходи у сфері соціального захисту та соціального забезпечення» КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» на суму 99 000,00 грн. за рахунок перевиконання дохідної частини бюджету по коду 14031900 «Пальне»
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(сорокова сесія восьмого скликання)
22 листопада 2024 року
сел. Козелець
№ 56-40/VIII
Про затвердження Програми
підтримки ветеранів війни та членів їх сімей,
Захисників і Захисниць України,
членів сімей загиблих (померлих)
Захисників і Захисниць України,
Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки
Відповідно до законів України «Про соціальні послуги», «Про правовий режим воєнного стану», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», з метою підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України під час забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, підтримання їх належного морального-психологічного стану, керуючись ст.25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» селищна рада вирішила:
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Додаток до
рішення сорокової сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 22 листопада 2024 року
№ 56-40/VIII
Програма
підтримки ветеранів війни та членів їх сімей,
Захисників і Захисниць України,
членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки
сел. Козелець
2024 рік
Паспорт Програми
1. |
Ініціатор розроблення програми |
Козелецька селищна рада |
1. |
Дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програми |
Конституція України, Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (зі змінами) |
2. |
Розробник програми |
Козелецька селищна рада |
3. |
Співрозробники програми |
- |
4. |
Відповідальний виконавець програми |
Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
5. |
Учасники програми |
Козелецька селищна рада, Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради, Центр надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради, Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, Загальний відділ Козелецької селищної ради, Відділ земельних відносин та комунальної власності Козелецької селищної ради |
6. |
Термін реалізації програми |
2024-2026 роки |
7. |
Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми |
селищний бюджет, інші джерела не заборонені законодавством |
8. |
Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для реалізації програми, всього |
7099 тис.грн. 2024 рік – 99 тис. грн.; 2025 рік – 3500 тис. грн; 2026 рік – 3500тис. грн |
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРОГРАМИ
Програма підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки (далі- Програма) сприяє реалізації Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь у здійснені заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації проти України, вшанування пам’яті загиблих (померлих).
II. МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ
Основною метою Програми є реалізація комплексу взаємопов’язаних завдань і заходів, спрямованих на розв’язання нагальних соціально-побутових проблем Захисників і Захисниць України, ветеранів війни, членів їх родин та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, підтримання їх задовільного морально-психологічного стану, надання комплексних соціальних послуг для реінтеграції демобілізованих військовослужбовців у цивільне життя, сприяння у їх професійній адаптації, працевлаштуванні, поліпшення ефективності взаємодії із громадськими об’єднаннями щодо підтримки даної категорії громадян, вшанування пам’яті ветеранів, створення у суспільстві атмосфери співчуття, підтримки та поважного ставлення до даної категорії громадян.
III. ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ
Вирішення питань соціального захисту цієї категорії громадян здійснюватиметься шляхом всебічної підтримки з боку органів місцевої самоврядування, залучення на реалізацію заходів Програми коштів із селищного бюджету.
IV. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
Очікується, що в результаті реалізації Програми, будуть матеріально та соціально підтримані Захисники і Захисниці України, ветерани війни, члени їх родин та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України.
V. ФІНАНСУВАННЯ ПРОГРАМИ
Фінансування, визначених Програмою заходів, здійснюватиметься в межах видатків, передбачених рішенням сесії Козелецької селищної ради «Про селищний бюджет» на відповідний рік та інших джерел фінансування, незаборонених чинним законодавством України. Щорічно при формуванні селищного бюджету планується передбачати, виходячи із реальних фінансових можливостей, цільові кошти для забезпечення виконання заходів Програми. Для реалізації Програми можливе фінансування за рахунок благодійних внесків, гуманітарної допомоги, інших джерел, не заборонених законодавством.
VI. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ
Організаційне забезпечення виконання Програми покладається на відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради.
Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності та постійну комісію з питань освіти, охорони здоров'я, культури, соціального захисту населення, законності та правопорядку.
Додаток 1
до Програми
підтримки ветеранів війни
та членів їх сімей,
Захисників і Захисниць України,
членів сімей загиблих (померлих)
Захисників і Захисниць України,
Козелецької селищної ради на
2024-2026 роки
НАПРЯМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ТА ЗАХОДИ
Програми підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, Захисників і Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки.
№ з/п |
Перелік заходів Програми |
Термін виконання заходу |
Виконавці |
Джерело фінансування |
Орієнтовні обсяги фінансування (вартість, тис. грн.) |
Очікуваний результат |
1. |
Виявлення та облік ветеранів війни Захисників/Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та Захисників/Захисниць України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які потребують поліпшення житлових умов, але не перебувають на квартирному обліку. |
2024-2026 |
Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради Центр надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради Відділ земельних відносин та комунальної власності Козелецької селищної ради |
Не потребує фінансування |
0 |
Обстеження житлових умов ветеранів війни Захисників/Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та Захисників/Захисниць України |
2. |
Проведення роз’яснювальної роботи щодо державних та місцевих гарантій для військовослужбовців, ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти та полонених ветеранів війни, Захисників та Захисниць України
|
2024-2026 |
Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради Центр надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради
|
Не потребує фінансування |
0 |
Підвищення обізнаності пільгових категорій населення щодо визначених державних та місцевих соціальних гарантій |
3. |
Забезпечення соціальною послугою догляд вдома одиноких батьків, діти яких загинули під час захисту суверенітету України з 2014 року |
2024-2026 |
Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
Не потребує фінансування |
0 |
Соціальний захист членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України. |
4. |
Надання комплексу соціальних послуг ветеранам війни, Захисникам і Захисницям, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та Захисників і Захисниць України |
2024-2026 |
Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
Не потребує фінансування |
0 |
Запобігання потраплянню сімей в складні життєві обставини |
5. |
Надання повного переліку адміністративних послуг ветеранам |
2024-2026 |
Центр надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради |
Не потребує фінансування |
0 |
Оформлення соціальних допомог, пільг та субсидій ветеранам війни, Захисникам/Захисницям України, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та Захисників/Захисниць України |
6. |
Одноразова матеріальна допомога одному з членів сім’ї загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали безпосередню участь у бойових діях або забезпечували проведення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії (по 12000 грн.) |
2024-2026 |
Козелецька селищна рада Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради Центр надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
В межах бюджетних призначень |
Матеріальна підтримка членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців. |
7. |
Надання матеріальної допомоги військовослужбовцям, які отримали поранення, каліцтва, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України за зверненням (6000 грн. та по 6000 грн. за кожне повторне поранення) |
2024-2026 |
Козелецька селищна рада Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
В межах бюджетних призначень |
Фінансова підтримка поранених, військовослужбовців |
8. |
Одноразова матеріальна допомога на придбання дров мобілізованим військовослужбовцям Збройних Сил України та інших військових формувань України, Захисникам та Захисницям України за зверненням ( по 3000 грн.) |
2025-2026 |
Козелецька селищна рада Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради Центр надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
В межах бюджетних призначень |
Фінансова підтримка сім’ї мобілізованого військовослужбовця Збройних Сил України та інших військових формувань України, Захисникам та Захисницям України |
9. |
Надання матеріальної допомоги на часткове відшкодування витрат з поховання особі, яка здійснила поховання військовослужбовця загиблого (померлого), який брав безпосередню участь у бойових діях або забезпечував проведення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії (по 10000грн.) |
2024-2026 |
Козелецька селищна рада Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
В межах бюджетних призначень |
Фінансова підтримка сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер), який брав безпосередню участь у бойових діях або забезпечував проведення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії |
10. |
Організація зустрічей учнів із Захисниками, Захисницями України та волонтерами, які надають їм допомогу |
2024-2026 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Не потребує фінансування |
0 |
Ознайомлення дітей з історіями Захисників та Захисниць, волонтерським рухом. |
11. |
Проведення лінійок, уроків пам’яті, конференцій, лекцій, виховних годин, виставок малюнків та інших тематичних заходів, присвячених вшануванню пам’яті Захисників і Захисниць України, які віддали життя за незалежність України |
2024-2026 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Не потребує фінансування |
0 |
Формування національно-патріотичного виховання учнівської молоді |
12. |
Проведення необхідних інформаційно-просвітницьких заходів, пов’язаних із героїзацією осіб, які віддали життя за незалежність України, вшанування їх пам’яті з метою патріотичного виховання та консолідації українського народу |
2024-2026 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Не потребує фінансування |
0 |
Патріотичне виховання підростаючого покоління та консолідація українського народу |
13. |
Створення у закладах культури тематичних виставок, експозицій, у тому числі фотовиставок, присвячених героїзму ветеранів війни, Захисників та Захисниць України |
2024-2026 |
Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради |
Не потребує фінансування |
0 |
Підвищення рівня патріотизму серед населення |
14. |
Забезпечення інформування пільгових верств населення щодо державних та місцевих соціальних гарантій, в тому числі через засоби масової інформації |
2024-2026 |
Загальний відділ Козелецької селищної ради |
Не потребує фінансування |
0 |
Підвищення обізнаності ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, щодо визначених державних та місцевих соціальних гарантій |
15. |
Заходи: а) з нагоди Дня учасника бойових дій на території інших держав б) до Дня матері; в) до Дня пам’яті захисників України; г) до Дня Захисників та Захисниць України та Дня українського козацтва; ґ) до Дня Святого Миколая або Різдва Христового |
2024-2026 |
Козелецька селищна рада Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради |
Місцевий бюджет |
В межах бюджетних призначень |
а)вшанування учасників бойових дій; б)вшанування матерів загиблих (померлих) Захисників, Захисниць України; в)відвідування поховань загиблих (померлих) Захисників, Захисниць України; г)вшанування Захисників, Захисниць України; ґ) привітання дітей мобілізованих та загиблих (померлих) Захисників, Захисниць України. |
Додаток 2
до Програми
підтримки ветеранів війни
та членів їх сімей,
Захисників і Захисниць України,
членів сімей загиблих (померлих)
Захисників і Захисниць України,
Козелецької селищної ради на
2024-2026 роки
Порядок
надання одноразової матеріальної допомоги ветеранам війни, Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України Козелецькоїї селищної ради на 2024-2026 роки.
I.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Порядок надання одноразової матеріальної допомоги ветеранам війни, Захисникам і Захисницям України, членам їх сімей та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (далі- Порядок) визначає механізм надання та виплати матеріальної допомоги, що надається згідно заходів (додаток 1), передбачених «Програмою підтримки ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України Козелецької селищної ради на 2024-2026 роки » (далі-Програма).
1.2. Дія цього Порядку поширюється на громадян, які зареєстровані або проживають на території Козелецької селищної ради та призвані другим відділом Чернігівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
1.3. Для отримання матеріальної допомоги заявник подає заяву та пакет документів до Центру надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради з пред’явленням оригіналів, для засвідчення копій поданих документів. У разі відсутності необхідного пакету документів, які є обов’язковими для надання матеріальної допомоги, заяви громадян повертаються до заявника для подальшого зібрання документів.
1.4. Матеріальна допомога надається на підставі рішення Виконавчого комітету Козелецької селищної ради, за рахунок коштів бюджету Козелецької селищної ради в межах видатків, передбачених у поточному році.
2.1. Одноразова грошова допомога на лікування та реабілітацію особам, які отримали захворювання, поранення, контузії, каліцтва під час захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України. Надається у розмірі 6000 грн. (за зверненням).
Для отримання допомоги на лікування до Центру адміністративних послуг надаються такі документи:
2.2. Одноразову матеріальну допомогу на придбання дров можуть отримати сім’ї мобілізованих військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань України, які перебувають на військовій службі, пов’язаній із захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, які зареєстровані та фактично проживають на території Козелецької селищної ради. Допомога надається у розмірі 3000 грн. (за зверненням).
2.3. Для отримання допомоги на придбання дров до Центру адміністративних послуг надаються такі документи:
2.4. Допомога на придбання дров надається один раз на рік. Категоріям осіб, які мають право на отримання державних гарантій згідно законодавства, а саме пільг на житлово-комунальні послуги, допомога на дрова не надається.
III. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ
3.1. Заява на отримання матеріальної допомоги подається у паперовій формі до Центру надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради (далі - ЦНАП) за місцем проживання з необхідними оригіналами та копіями документів, зазначених у бланку заяви.
3.1.1. Адміністратор ЦНАП:
- здійснює правову оцінку документів щодо визначення права на надання матеріальної допомоги;
- перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та іншим оригіналам документів;
- приймає заяву, засвідчує в установленому порядку копії прийнятих документів;
3.1.2. Рішення про надання або відмову в наданні матеріальної допомоги в межах витрат, передбачених Програмою на відповідний бюджетний період, приймається виконавчим комітетом Козелецької селищної ради.
3.1.3. Після прийняття рішення про надання матеріальної допомоги відповідно до цього Порядку, відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради перевіряє наявність відповідних коштів селищного бюджету та готує необхідні документи для її виплати.
3.1.4. Виплата одноразової матеріальної допомоги проводиться відділом соціального захисту населення Козелецької селищної, у встановлених розмірах шляхом перерахування коштів на карткові рахунки отримувачів допомоги.
3.2. Контроль за повнотою наданих документів покладається на Центр надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради.
IV. ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДМОВИ
4.1 Підставою для відмови заявнику у наданні матеріальної допомоги є:
подання заявником недостовірної, фіктивної або неповної інформації щодо себе, членів своєї сім'ї або осіб, які зареєстровані і фактично проживають разом з ним;
4.2 якщо після отримання одноразової матеріальної допомоги заявник протягом календарного року вдруге звернувся, крім випадків, передбачених цим Порядком;
4.3 якщо заявник надав заяву про відмову від матеріальної допомоги;
4.4 смерть заявника.
V. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
Оригінал заяви та подані до неї документи зберігаються у виконавчому комітеті Козелецької селищної ради та у відділі соціального захисту населення Козелецької селищної ради відповідно повноважень.
Контроль за повнотою наданих документів покладається на Центр надання адміністративних послуг Козелецької селищної ради.
Контроль та відповідальність за проведення розрахунків, виплату коштів, зберігання фінансових документів покладається на Відділ соціального захисту населення Козелецької селищної ради.
Контроль за виконанням Програми здійснюється відповідними постійними комісіями селищної ради.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(сорокова сесія восьмого скликання)
22 листопада 2024 року
сел. Козелець
№ 55-40/VIII
Про затвердження Положення
про Службу у справах дітей
Козелецької селищної ради
у новій редакції
Відповідно до ст.144 Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2007 року № 1068 «Про затвердження типових положень про службу у справах дітей», наказу Міністерства соціальної політики України від 16.09.2021 року № 518 «Про затвердження примірних положень про службу у справах дітей», керуючись ст.ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
- внести зміни до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі відповідно до чинного законодавства України;
- організувати роботу щодо приведення організаційно-розпорядчих документів у відповідність до цього рішення;
- забезпечити реалізацію організаційних заходів, пов’язаних з цим рішенням.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Додаток до
рішення сорокової сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 22 листопада 2024 року
№ 55-40/VІІ
П О Л О Ж Е Н Н Я
про Службу у справах дітей
Козелецької селищної ради
у новій редакції
І.Загальні положення
ІІ. Завдання та повноваження Служби
1) реалізація на території територіальної громади державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; визначення пріоритетних напрямів поліпшення становища дітей у територіальній громаді, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвитку;
2) розроблення і проведення самостійно або разом з виконавчими органами селищної ради, відповідними органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими об'єднаннями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів дітей;
3) організація і проведення разом з виконавчими органами селищної ради, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність і безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень;
4) координація діяльності виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території територіальної громади, у розв'язанні питань соціального захисту дітей та організації роботи із запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, надання їм у межах компетенції практичної, методичної та консультаційної допомоги в цій сфері;
5) розроблення та подання пропозицій до проєктів місцевих програм, планів і прогнозів щодо соціального захисту, забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей, у тому числі в частині бюджетних асигнувань на виконання відповідних програм і проведення заходів щодо реалізації державної політики з питань дітей, спрямованої на подолання дитячої бездоглядності та безпритульності;
6) ведення державної статистики щодо дітей; організація та проведення разом з виконавчими органами селищної ради, науковими установами досліджень у сфері соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень; підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів про причини та умови вчинення дітьми правопорушень; вивчення і поширення міжнародного досвіду з питань соціального захисту дітей, дотримання їхніх прав та інтересів; підготовка та подання в установленому порядку статистичної звітності;
7) проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань, що належать до компетенції Служби, зокрема, через засоби масової інформації;
8) вжиття заходів із виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які залишилися без батьківського піклування; у разі необхідності забезпечення їх тимчасового влаштування, надання необхідної допомоги з урахуванням їхніх потреб;
9) забезпечення безпеки дітей, стосовно яких надійшла інформація про жорстоке поводження з ними або загрозу їхньому життю чи здоров'ю, шляхом:
невідкладного проведення оцінки рівня безпеки дитини спільно з уповноваженим підрозділом територіального органу Національної поліції, який діє у межах своїх повноважень, фахівцем із соціальної роботи або іншим надавачем соціальних послуг, представником закладу охорони здоров'я, у разі необхідності із залученням інших фахівців;
вжиття в разі необхідності заходів щодо організації надання дитині необхідної медичної допомоги, її тимчасового влаштування;
підготовка клопотання до органу опіки та піклування про невідкладне відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють, у разі підтвердження факту загрози її життю та здоров'ю;
10) підготовка за участю виконавчих органів селищної ради документів для звернення органу опіки та піклування до суду про позбавлення, відібрання дитини у батьків без позбавлення їх батьківських прав;
11) підготовка документів та проєктів рішень органу опіки та піклування для реєстрації народження підкинутих, знайдених дітей, дітей, покинутих у пологових будинках, інших закладах охорони здоров'я, дітей, мати яких померла чи місце проживання матері яких встановити неможливо, подання таких документів та рішень органам реєстрації актів цивільного стану;
12) підготовка висновків про доцільність (недоцільність) повернення дитини, щодо якої було прийняте рішення про тимчасове влаштування, до батьків або інших законних представників;
13) збір документів, необхідних для надання дитині статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, підготовка проєктів відповідних рішень органу опіки та піклування;
14) вжиття заходів щодо повернення в Україну дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України та походять із відповідної територіальної громади;
15) ведення обліків дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, включаючи дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, дітей, які залишились без батьківського піклування, включаючи дітей, розлучених із сім'єю, дітей, які є іноземцями або особами без громадянства та виявили бажання особисто чи через інших осіб набути статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту (далі - діти, розлучені із сім'єю), дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій; потенційних опікунів, піклувальників; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;
16) участь у межах компетенції у судовому розгляді за участю неповнолітнього обвинуваченого з метою забезпечення прав та найкращих інтересів дітей;
17) участь у засіданнях суду щодо позбавлення батьківських прав батьків, відібрання дітей, поновлення батьків у батьківських правах, визначення місця проживання дітей, участі у вихованні дітей батьків, інших родичів та з інших питань щодо соціального і правового захисту дітей;
18) забезпечення в межах компетенції ведення єдиного електронного банку даних дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, сім'ї потенційних опікунів, піклувальників;
19) вжиття вичерпних заходів для влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України з дотриманням пріоритету сімейного виховання, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, у тому числі:
надання потенційним опікунам, піклувальникам інформації про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в Службі на обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
обстеження житлово-побутових умов потенційних опікунів, піклувальників;
оформлення висновку про доцільність (недоцільність) встановлення опіки, піклування та відповідність її інтересам дитини;
участь у заходах, пов'язаних із вибуттям дітей із закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, в яких вони перебували цілодобово, та влаштуванням у сім'ї опікунів, піклувальників;
підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування про встановлення опіки та піклування над дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування;
проведення перевірки умов проживання і виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників не рідше ніж один раз на рік, крім першої перевірки, яка проводиться через три місяці після встановлення опіки, піклування;
здійснення контролю за умовами утримання, виховання, захистом прав та інтересів дітей в сім’ях опікунів, піклувальників;
підготовка висновків про стан утримання, навчання та виховання дітей в сім’ях опікунів, піклувальників;
20) здійснення у межах компетенції контролю за дотриманням законодавства з питань соціального захисту дітей і запобігання вчиненню ними правопорушень, у тому числі щодо умов утримання і виховання:
дітей, влаштованих на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, у тому числі до спеціальних виховних установ;
дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім'ях опікунів, піклувальників;
дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у сім'ях патронатних вихователів;
21) підготовка висновків та звітів про стан виховання, утримання і розвитку дітей у сім'ях опікунів, піклувальників;
22) розгляд звернень власників підприємств, установ або організацій усіх форм власності щодо звільнення працівників віком до 18 років та надання відповідних письмових дозволів;
23) проведення передбачених законодавством заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі:
розроблення та проведення заходів щодо захисту прав і законних інтересів дітей, які постраждали від домашнього насильства, та дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;
прийом та розгляд заяв і повідомлень про домашнє насильство стосовно дітей та за участю дітей, у тому числі повідомлень, що надійшли до кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
інформування дітей, які постраждали від домашнього насильства, їхніх батьків, інших законних представників, якщо вони не є кривдниками дитини, а також дітей, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі, їхніх батьків, інших законних представників про права дітей, заходи, у яких вони можуть взяти участь, та послуги, якими вони можуть скористатися;
проведення з батьками, іншими законними представниками дітей профілактичної роботи із запобігання домашньому насильству стосовно дітей і за участю дітей, у тому числі із залученням у разі необхідності інших суб'єктів соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю в межах їхньої компетенції;
порушення перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питань про притягнення до відповідальності згідно із законом посадових осіб за невиконання або неналежне виконання ними обов'язків у разі виявлення фактів домашнього насильства, у роботі з дітьми, які постраждали від домашнього насильства, та дітьми, які вчинили домашнє насильство у будь-якій формі;
взаємодія з іншими суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до статті 15 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;
24) забезпечення соціального захисту дітей, які постраждали від торгівлі людьми, у тому числі інформування про таких дітей територіального органу Національної поліції, структурного підрозділу районної державної адміністрації, відповідального за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, для проведення відповідних заходів згідно із законодавством;
25) забезпечення захисту житлових та майнових прав дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема:
ведення обліку нерухомого майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;
складання опису майна дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, за місцем знаходження такого майна;
підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування за місцем знаходження майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, про встановлення опіки над майном; призначення особи, яка буде представляти інтереси дітей вказаної категорії на час здійснення права на спадкування; укладення договору оренди житла, яке належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, на праві власності; погодження зняття з реєстрації дітей вказаної категорії;
вжиття заходів щодо передання житла, яке належить на праві користування дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування, у власність дитини;
подання органу опіки та піклування необхідних документів для взяття дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, після досягнення нею 16-річного віку на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і на соціальний квартирний облік у разі наявності правових підстав для цього;
забезпечення контролю за виконанням рішень селищної ради та її виконавчих органів щодо захисту житлових та майнових прав дітей;
26) забезпечення захисту прав дітей при вчиненні правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким вони мають, шляхом:
надання консультацій фізичним особам з питань підготовки необхідних документів щодо вчинення відповідних правочинів;
перевірка документів, поданих на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини, з'ясування наявності/відсутності обставин, що можуть бути підставою для відмови у наданні дозволу на вчинення таких правочинів;
підготовка проєктів рішень органу опіки та піклування про надання (відмову в наданні) дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина;
подання селищному голові клопотання про необхідність звернення до суду з метою захисту майнових та житлових прав дитини, якщо батьки, опікуни/піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі не виконують рішення виконавчого органу селищної ради;
підготовка для подання до суду письмових висновків органу опіки та піклування щодо виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання такою, що втратила право користування житловим приміщенням, управління батьками майном дитини;
27) збір матеріалів, підготовка письмових висновків органу опіки та піклування для подання до суду або проєктів рішень органу опіки та піклування щодо розв'язання спорів між батьками стосовно прізвища, імені, місця проживання дитини, участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї;
28) підготовка висновків та проєктів рішень органу опіки та піклування про підтвердження місця проживання дітей для їх тимчасового виїзду за межі України;
29) підготовка для подання до суду висновків органу опіки та піклування щодо позбавлення та поновлення батьківських прав; побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав; відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду; з інших питань, що стосуються прав дитини, які вирішуються із залученням або за ініціативою виконавчого органу селищної ради як органу опіки та піклування;
30) складання протоколів про адміністративні правопорушення відповідно до частин п'ятої, шостої статті 184 (невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини) та статті 188-50 (невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування) Кодексу України про адміністративні правопорушення;
31) розгляд питань, пов'язаних із доцільністю відрахування неповнолітніх здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти першого року навчання, здобувачів фахової передвищої та вищої освіти першого року навчання (далі - здобувач освіти), що передбачає:
отримання від закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти повідомлення, у тому числі в електронній формі та за допомогою телефонного зв'язку, про заплановане відрахування неповнолітнього здобувача освіти із зазначенням підстав для такого відрахування за один місяць до прийняття відповідного рішення;
вивчення у взаємодії із законними представниками неповнолітнього здобувача освіти (протягом 10 робочих днів з дня отримання такого повідомлення) підстав запланованого відрахування на предмет їх відповідності законодавству у сфері захисту прав дітей; встановлення причин відрахування, визначення доцільності та можливості їх усунення;
у разі встановлення факту невідповідності підстав запланованого відрахування неповнолітнього здобувача освіти законодавству у сфері захисту прав дітей подання закладу професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти аргументованого заперечення щодо такого відрахування;
32) сприяння в межах компетенції поверненню дітей-іноземців, виявлених на території селища, до місць їхнього постійного проживання та забезпечення їх соціального захисту до моменту повернення;
33) представництво від імені органу опіки та піклування інтересів дітей, розлучених із сім'єю, виявлених на території громади;
34) здійснення контролю за цільовим використанням аліментів;
35) забезпечення організації діяльності Комісії з питань захисту прав дитини;
36) розгляд в установленому порядку звернень громадян, зокрема звернень дітей щодо неналежного виконання батьками, іншими законними представниками обов'язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами;
37) ведення статистичного обліку багатодітних сімей;
38) оформлення статусу батьків та дітей з багатодітної сім’ї;
39) оформлення та видача посвідчень багатодітним батькам та дітям з багатодітних сімей;
40) підготовка та подання в установленому порядку документів на присвоєння багатодітним жінкам почесного звання «Мати-героїня»;
41) участь у підготовці пропозицій до проєктів програм соціально-економічного розвитку Козелецької селищної ради;
42) внесення пропозиції щодо формування проєкту селищного бюджету;
43) подання фінансовому управлінню селищної ради при формуванні проєкту бюджету пропозиції щодо передбачення у складі видатків коштів на фінансування місцевих програм.
44) розробка та здійснення заходів, спрямованих на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності батьків і дітей, забезпечення соціального і правового захисту сімей з дітьми;
45) взаємодія з громадськими та благодійними організаціями, що діють в інтересах дітей та сім’ї, а також з питань попередження домашнього насильства та торгівлі людьми;
46) забезпечення захисту персональних даних;
47) забезпечення доступу до публічної інформації, розпорядником якої є Служба;
48) виконання інших функцій, покладених на Службу відповідно до законодавства.
ІII. Права Служби
1) приймати з питань, що належать до її компетенції, рішення, які є обов'язковими для виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, посадовими особами, фізичними особами;
2) отримувати повідомлення від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих Службою рішень;
3) отримувати в установленому порядку від місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до компетенції Служби; від місцевих органів державної статистики - статистичні дані, необхідні для виконання визначених для неї завдань;
4) звертатися щодо фактів порушення прав та інтересів дітей до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності в разі виявлення таких фактів;
5) перевіряти стан роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей незалежно від форми власності, стан виховної роботи з дітьми у закладах освіти за місцем проживання, а також у разі необхідності - умови роботи працівників віком до 18 років на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності;
6) представляти в разі необхідності інтереси дітей у судах, у їх взаємодії з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, брати участь у розгляді судами справ щодо дітей і захисту їхніх прав та інтересів;
7) брати участь у розгляді судами справ щодо дітей і захисту їх прав та інтересів, представляти права дітей у суді.
8) запрошувати для бесіди батьків, інших законних представників дітей, посадових осіб з метою з'ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності та безпритульності, вчинення правопорушень, і вживати заходів щодо усунення причин;
9) порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про накладення дисциплінарних стягнень на посадових осіб у разі невиконання ними рішень, прийнятих Службою, Нацсоцслужбою;
10) порушувати перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про притягнення до відповідальності згідно із законом фізичних та юридичних осіб, які допустили порушення прав, свобод і законних інтересів дітей;
11) укладати в установленому порядку угоди про співпрацю з науковими установами, громадськими об'єднаннями і благодійними організаціями з питань, які належать до компетенції Служби;
12) скликати в установленому порядку наради, конференції, семінари з питань, що належать до компетенції Служби;
13) проводити особистий прийом дітей, а також їхніх батьків, інших законних представників, розглядати їхні звернення з питань, що належать до компетенції Служби;
14) визначати потребу в утворенні спеціальних установ і закладів соціального захисту дітей;
15) відвідувати дітей, які перебувають в Службі на обліку, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, за місцем їх проживання, навчання і роботи; вживати заходів щодо соціального захисту дітей;
16) проводити інспекційні відвідування одержувачів аліментів із метою контролю за цільовим витрачанням аліментів.
IV. Структура і організація роботи Служби
6.На посаду начальника Служби призначається особа, яка має повну вищу педагогічну або юридичну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста.
1) здійснює керівництво Службою, персонально відповідає за виконання визначених для неї завдань;
2) планує роботу Служби і забезпечує виконання перспективних і поточних планів роботи;
3) видає у межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання;
4) аналізує показники роботи Служби, вживає заходів щодо підвищення ефективності та удосконалення організації роботи Служби;
5) вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету ради питань, що належать до компетенції Служби, та розробляє проєкти відповідних рішень;
6) за необхідності бере участь у засіданнях сесій ради та виконавчого комітету ради;
7) представляє інтереси Служби у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами виконавчого комітету ради та підприємствами, установами та організаціями - за дорученням селищного голови;
8) проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до повноважень Служби;
9) затверджує посадові інструкції працівників Служби, визначає завдання працівникам Служби і розподіляє між ними обов'язки;
10) забезпечує підвищення кваліфікації працівників Служби;
11) вносить пропозиції селищному голові щодо застосування заходів дисциплінарних стягнень та заохочень до працівників Служби;
12) погоджує надання відпусток працівникам Служби;
13) забезпечує дотримання працівниками Служби правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;
14) розпоряджається коштами в межах затвердженого в установленому порядку кошторису Служби;
15) здійснює інші повноваження, визначені законом
12.Для прийняття узгоджених рішень з питань, що належать до компетенції Служби, в ній може утворюватися колегія у складі начальника Служби (голова колегії), спеціалістів Служби, керівників виконавчих органів селищної ради, органів Національної поліції, представників підприємств, установ, громадських об'єднань.
Склад колегії затверджується селищним головою за поданням начальника Служби.
Рішення колегії оформляються наказами начальника Служби.
V. Фінансово-господарська діяльність
5.1 Служба у справах дітей Козелецької селищної ради є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, печатку із зображенням Державного Герба України та штамп зі своїм найменуванням, власні бланки (ідентифікаційний код юридичної особи 43935237).
5.2 Фінансово-господарська діяльність проводиться відповідно до кошторису та штатного розпису, затверджених в установленому порядку.
5.3 Служба у справах дітей Козелецької селищної ради утримується за рахунок коштів селищного бюджету в межах граничної чисельності та фонду оплати праці.
5.4. Посадові особи, що працюють в Службі, є посадовими особами місцевого самоврядування, відповідно до цього Положення мають посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримують заробітну плату за рахунок бюджету Козелецької селищної ради.
5.5. Служба здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну та іншу звітність у порядку, встановленому законодавством України.
5.6 Фінансове забезпечення Служби проводиться відповідно до чинного законодавства України.
VІ.Відповідальність.
1.Всю повноту відповідальності за належне виконання покладених цим Положенням на Службу завдань і функцій несе начальник Служби.
2.Відповідальність працівників Служби встановлюється посадовими інструкціями.
3.Відповідальність працівників Служби настає у разі невиконання або неналежного виконання обов’язків, закріплених за ними посадовими інструкціями.
4.Притягнення до відповідальності здійснюється в порядку, встановленому чинним законодавством України.
VІІ. Заключні положення
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(сорокова сесія восьмого скликання)
22 листопада 2024 року
сел. Козелець
№ 54-40/VIII
Про створення медичних пунктів
тимчасового базування та затвердження
Положення про медичний пункт тимчасового
базування на території Козелецької
селищної ради
Відповідно до статті 351 Основ законодавства України про охорону здоров’я, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я», розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 року № 1013-р «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29.07.2016 року № 801 «Про затвердження Положення про центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та положень про його підрозділи», спільного наказу Міністерства охорони здоров’я та Мінрегіонбуду від 06.02.2018 року №178/24 «Про затвердження порядку формування спроможних мереж надання первинної медичної допомоги», з метою підвищення доступності первинної медичної допомоги та долікарської медичної допомоги для населення віддалених від місця розташування Козелецької селищної амбулаторії загальної практики-сімейної медицини та Лемешівської сільської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини,керуючись ст. ст. 25, 26, 32, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
центр первинної медико-санітарної допомоги» Козелецької селищної ради.
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Додаток
до рішення сорокової сесії
Козелецької селищної ради
восьмого скликання
від 22 листопада 2024 року
№54-40/VІII
ПОЛОЖЕННЯ
про медичний пункт тимчасового базування
на території Козелецької селищної ради
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Україна
КОЗЕЛЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(сорокова сесія восьмого скликання)
22 листопада 2024 року
сел. Козелець
№ 53-40/VIII
Про передачу в оперативне управління
комунальному некомерційному підприємству
«Козелецький центр первинної медико-санітарної допомоги»
Козелецької селищної ради майна Козелецької селищної ради
Відповідно до Конституції України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», Положення про порядок передачі комунального майна Козелецької селищної ради, затвердженого рішенням тридцять першої сесії Козелецької селищної ради восьмого скликання від 16 серпня 2019 року№10-31/VIII, з метою розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості, керуючись ст. 26, ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила:
Назва об’єкт |
Рік введення в експлуатацію |
Первісна вартість |
Залишкова вартість |
Юридична адреса |
Нежитлова будівля (ФАП) |
1984 |
15428,00 |
0,00 |
с. Карасинівка, вул. Миру, 52 |
Погріб |
1985 |
1431,00 |
0,00 |
|
Сарай |
1984 |
2806,00 |
0,00 |
Назва об’єкт |
Рік введення в експлуатацію |
Первісна вартість |
Залишкова вартість |
Юридична адреса |
Приміщення ФП |
1973 |
124 775,00 |
0,00 |
с. Савин, вул. Центральна, 82 |
Сарай (ФП) |
1977 |
11 670,00 |
0,00 |
Секретар Сергій ВЕЛИКОХАТНІЙ
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International License, якщо не зазначено інше